Chalupa Lokovka - ubytování Žítková

Chalupa Lokovka | pronájem a ubytování Žítková
Chalupa Lokovka - přední část | pronájem a ubytování Žítková

Obecné informace

Chalupa samotná se nachází v katastrálním území obce Žítková, v nadmořské výšce 683 metrů nad mořem, kousek pod vrcholem kopce Lokov (odtud i název Lokovka), který má nadmořskou výšku 739 m nad mořem a tyčí se nad Žítkovou. Na druhé straně se kopec svažuje směrem k Bzové a Krhovu. Mimo úžasných výhledů na široké okolí, kdy jsou vidět např. Strážovské vrchy a Malá Fatra v sousedním Slovensku, je s tímto místem spojena i pověst o tajemném hradu, který zde kdysi stával, o ještě tajemnějším čarodějovi, který nechal ten hrad propadnout pod zem, a to pro lidskou hamižnost ... Pokud se chcete dozvědět více, tak prostě musíte dojet a celou pověst si u nás přečíst, stejně jako si v naší "miniknihovně" můžete přečíst např. některé knihy o žítkovských bohyních, a pak se vydat po jejich stopách.

 • k chalupě je bezproblémový příjezd po asfaltové (obecní) komunikaci
 • u chalupy jsou parkovací místa, dále je součástí chalupy uzamykatelná technická místnost (přístupná i z vnitřních prostor), která slouží jako kolárna, lyžárna, úschovna motocyklů, nebo třeba jako trucovna :)
 • chalupa může být celoročně obydlena - vytápění zajištěno ústředním topením, krbem, i kamny
 • chalupa je samostatně stojící - tedy je zaručena Vaše diskrétnost a klid
 • můžete využít něco málo přes 5.000 m2 pozemků, které náleží a přiléhají k chalupě (jedná se o louku i "lesík")
 • chalupa se nachází v čistém ovzduší CHKO Bílé Karpaty, v nadmořské výšce 683 metrů nad mořem. Jedná se o nejvýše položenou chalupu v k. ú. Žítková - ideální podmínky pro pobyt osob s respiračními problémy.
 • CESTOVNÍ DOKLADY NEZLETILÝCH DĚTÍ - UPOZORNĚNÍ !!! Pokud k nám chcete přicestovat ze zahraničí (byť i ze Slovenska), nebo naopak - chcete si na slovenskou stranu zajít, či zajet, tak nezapomeňte na to, že je důležité mít u sebe cestovní doklady nejen své, ale případně i nezletilých dětí, i kdyby to byli novorozenci ... !!! Tato právní úprava platí již delší dobu, ale není moc známa, bohužel - při cestování (i v rámci EU) musí mít každé dítě svůj vlastní doklad totožnosti - již nestačí zápis v dokladech rodičů !!!
 • po předchozím odsouhlasení si můžete do chalupy vzít vychované domácí mazlíčky (pobyt je zpoplatněn - více na stránce Cena a rezervace). Ale skutečně jen "gaučáky".:) Pro ostatní je vstup do chalupy zakázán ! Nicméně z terasy dokážeme vytvořit "kotec" pro psa - lze ji totiž uzavřít oplocením (vznikne tak cca 7 m2 prostoru) a můžete tak být v klidu, že by hafan pláchl do přírody. Nemusíte jej tedy nechávat doma - jen se domluvíme na tom, že nebude mít přístup do chalupy ... V této souvislosti si Vás dovolujeme upozornit, že "za humny" sice není drak, anobrž Slovenská republika, tudíž by, i ve Vašem zájmu, mělo mít zvířátko všechna povinná očkování a ideálně i Petpas - to pro případ, že se zatouláte na Slovensko.

Doufáme, že Váš pobyt u nás budete trávit v absolutní pohodě a pořádku, ale pokud by bylo třeba, tak ve Starém Hrozenkově naleznete lékárnu, v nedalekém Uherském Brodě se nachází zdravotnická zařízení, lékárny, i pohotovostní a záchranná služba.

Upřesnění k pobytu - časté dotazy :)

 • v celém objektu je zakázáno kouřit tabákové výrobky i jejich náhražky, či užívat drogy. Večírky a párty na naši chalupu také nepatří - děkujeme za pochopení
 • jedná se o chalupu, která se pronajímá jako celek, tedy budete ji mít k dispozici celou, žádní další hosté tu s Vámi nebudou.
 • objekt není interkontinental, je tedy nutné počítat s tím, že Vám tu nikdo neuvaří, nepoklidí, neustele, nezatopí ... vše je na Vás :)
 • nehledejte zde luxus, ale spíš pobyt na venkově a v přírodě, k čemuž je i chalupa určena a přizpůsobena - nemáme zde polstrovaná křesla, či luxusní zahradní nábytek, ale vyznáváme spíš účelnost a skromnost, tak jak tomu bylo dříve, za dob našich babiček
 • nejsou zde pláže, bary a diskotéky, ale "jen" louky a lesy, v okolí pobíhá "divoká" lesní zvěř - srnky, veverky, jezevci, poletují zde ptáci, vyskytují se i různí hlodavci, ovádi, komáři ... Není tu například veřejné osvětlení, ale za to jsou vidět hvězdy, není tu Wi-Fi, ale za to se dá krásně popovídat, nemáme zámkovou dlažbu přes celý dvůr či pozemek, ale za to si můžete lehnout do trávy, ... prostě chalupa na venkově, v blízkosti lesů a luk, lehce mimo civilizaci :)
 • chalupa je samostatně stojící (nejbližší sousedé jsou cca 200 m vzdušnou čarou a je jim vidět jen střecha domu), nicméně není to úplná samota někde v lese - vede kolem ní obecní cesta k dalším nemovitostem, a tato cesta je značena jako turistická trasa, tedy pohybují se po ní, mimo "domorodců", turisti i cyklisti - to nedokážeme ovlivnit, protože turistický ruch se rozvíjí všude, nicméně např. do mumraje v okolí Třeboně máme hodně daleko. To, jak se někdy lidé, rádoby turisté, chovají, nedokážeme, také bohužel, ovlivnit. :( Buďte proto, prosím, těmi lepšími, kteří kolem sebe nedělají čurbes všude kam přijdou, kteří ví, že odpadky patří do baťohu, ne do příkopu, že se na lesy nehuláká, že se po cestě jezdí normálně, ne jako na MS v rallye sportu, atd., ... děkujeme
 • v objektu nebydlíme a nejsme schopni se k němu dostavit během pár minut. Počítejte tedy, prosím, s tím, že pokud přijedete dříve, nebo později, než v dohodnutou dobu, tak budete muset posečkat na náš příjezd, děkujeme za pochopení.
 • pokud někdo něco rozbije, polije, či jinak poškodí, tak je ideální nám to sdělit, ne něco maskovat a předstírat, že je vše v pořádku - snažíme se s každým jednat na rovinu a očekáváme totéž od protistrany, za což děkujeme. Pokud se něco stane, tak nikomu hlavu netrháme, protože jsme lidé a nikdo není neomylný. Naopak, hlavu bychom nejraději trhali :) těm, co se snaží maskovat a zastírat ... nejsme mateřská školka, kde to možná bylo pochopitelné, nyní vycházíme z toho, že jsme dospělí lidé a takové jednání je pro nás celkem nepochopitelné
Chalupa lokovka - jídelna | pronájem a ubytování Žítková

Ubytování

pro 6 osob

Ubytování nemusí být vždy nejdůležitější součástí pobytu, protože luxusní dovolená se dá prožít i s batohem na zádech a spánkem pod širákem, tedy aspoň dle našeho názoru a zkušeností.:) Ovšem můžeme Vám slíbit, že naše chalupa střechu má. Pokud se ale rozhodnete spát za chalupou pod širákem, tak Vám garantujeme, že tolik hvězd, kolik u nás za jasné noci uvidíte, ve městech určitě nespatříte ... ale nemusíte, máme nejen střechu, máme i nějakou postel. :)

K dispozici budete mít následující:

 • v přízemí plně vybavenou kuchyni s kachlovými kamny
 • v přízemí také naleznete otevřený prostor - jídelnu s obývacím pokojem, kde se nachází i krb
 • sociální zařízení v podkroví - koupelna s rohovou vanou a WC
 • právě v podkroví se nachází 3 samostatné pokoje, po dvou postelích, což se rovná 6 osob. V jednom pokoji jsou postele u sebe, v dalších dvou jsou od sebe, kdy v jednom ještě jdou dát k sobě a v jednom, bohužel, musí zůstat od sebe (rozumíte tomu ? Já už se tu lehce ztratil :) ), a to z prostorových důvodů ... leda by ti, kteří chtějí spát u sebe, a nevyšel na ně takový pokoj, spali v jedné posteli. Nicméně na ceně za pronájem to nic nemění. :)
 • dále můžete posedět pod zastřešenou venkovní terasou, či u venkovního ohniště, nicméně neočekávejte polstrovaná křesla či lehátka, to u nás nevedeme, máme jen dřevěné pařezy a lavice, pro nezhýčkané zadnice :)
Chalupa Lokovka - kachlová kamna | pronájem a ubytování Žítková

Vybavení

Původně jsme si mysleli, že Vás necháme, abyste si dovezli úplně všechno sami, od vařečky až po vodu na vaření. Ale abychom Vám pobyt zpříjemnili, tak jsme pro Vás skoro vše připravili. Samozřejmostí je např. jednorázové plastové nádobí a příbory, jednorázové papírové povlečení (v noci nádherně šustí, abyste nebyli přespaní), toaletní papír nastříhaný z letáků ze supermarketů, atd., atd. ... prostě kompletní a komfortní vybavení - sami totiž víme, že není dobré si užívat moc velkou pohodu, protože pak by se Vám vůbec nechtělo domů ... :)

No a teď vážně ! Co je součástí vybavení, tedy co si nemusíte vozit s sebou:

 • základní vybavení kuchyně - příbory, talíře, sklenice, hrníčky, hrnce, pánvice, vařečky, nože, ... vše k opakovanému použití, nikoli jednorázové :)
 • pokud nepožadujete nějaké speciální ložní prádlo, přikrývky a polštáře, tak si své vozit nemusíte
 • a pokud se právě nepokazil,:) tak by mohl fungovat vysoušeč vlasů, nebo-li fén
 • na WC by měl být k nalezení toaletní papír
 • v kuchyni se určitě potkáte se sklokeramickou varnou deskou, pečící troubou i mikrovlnkou, nebo si můžete zatopit v kachlových kamnech a uvařit si jak za časů našich babiček. Popřípadě můžete, jen tak, čučet do krbu (pro tento případ je ale ideální si tam rozdělat oheň, nebo aspoň zapálit svíčku), atd., atd. - prostě chalupa je standardně vybavena k běžnému užívání.

Co si určitě dovezte s sebou:

 • v první řadě dobrou náladu - stres a hádky raději nechte doma, nebo někde na cestě ...
 • hygienické pomůcky, ručníky, osušky
 • tekutá mýdla, šampony a prostředky na mytí nádobí, pokud se tedy rozhodnete, že budete mýt sebe i nádobí. :) Toto není z důvodu, že bychom chtěli ušetřit, ale každý má jinak nastavenu citlivost na tyto prostředky - tedy nechceme Vás zbytečně vystavovat dermatologickým problémům ...
 • koření, cukr a sůl si, prosím, přibalte dle vlastní chuti, sice možná se u nás něco najde, ale nelze na to spoléhat, protože předchozí hosté to mohli spotřebovat
 • přezůvky - poprosíme Vás o přezouvání, zejména pro udržení čistoty prostředí v chalupě
 • pokud by se nevydařilo počasí, tak u nás najdete i stolní hry a karty, ale každý má jiný vkus a ty naše se Vám nemusí líbit
 • nezapomeňte i na nějakou teplákovku a cvičky, :) ať můžete běhat po okolí, protože u nás to na lodičky s kostýmkem moc není, a to by Vás mohlo mrzet

UPOZORNĚNÍ:

 • Wi-Fi připojení u nás nehledejte - to ve vybavení chybí ! Budeme potěšeni, pokud u nás budete komunikovat spíše z očí do očí, k čemuž Wi-Fi určitě nepotřebujete. Zkuste po dobu pobytu tuto současnou "vymoženost" vypustit, a pokuste se zamyslet nad tím, proč v dřívějších dobách byla, jako prostředek komunikace, používána řeč. Patrně ne proto, aby jsme viseli na Facebooku, Twitru a všech těch sociálně nesociálních sítích ... Vraťte se tedy, prosím, o pár let zpět a komunikujte spolu slovně, ne elektronicky. A jestliže ji potřebujete "nutně" pro práci, tak to raději zůstaňte doma, protože u nás si máte orazit a věnovat se sami sobě, nebo blízkým, ne pracovat.
 • A co televize ? Ta také chybí ! Zde jsme hodně dlouho váhali, protože u nás je určitě lepší pozorovat přírodu, či oblohu, než nesmyslné seriály, nebo se nechat masírovat otravnou reklamou s poplatným zpravodajstvím. A nakonec, i díky kladným reakcím našich hostů, jsme televizi nenainstalovali ... Sami zjistíte, že se to dá přežít, no a možná to pak uděláte i doma ... :) Kdo má zájem, ten si stejně doveze své oblíbené filmy na svých nosičích a médiích, se kterými se zahrabe do pelíšku, tudíž tato vymoženost (nebo nemoc? :) ), je u nás nadbytečná, a platí o tom slova o komunikaci v odstavci výše. :)
stravování a nákupy | pronájem a ubytování Žítková

Stravování a nákupy


Co si budeme namlouvat - nejlépe chutná od maminky. :) No a pokud si maminku s sebou nepřivezete, tak Vám nezbývá nic jiného, než si, bohužel, uvařit sami. Prostředky a "nářadí" k tomu u nás najdete. Nicméně pokud tuto činnost dokonale nezvládáte, tak bychom Vám doporučili buď kuchařku Vládi Hrušky, :) nebo návštěvu místních stravovacích zařízení, kde to zvládají o něco lépe, než Vláďa Hruška ... :)


Stravovací zařízení

Potraviny a nákupy

Potraviny a základní potřeby lze nakoupit např. v obci Starý Hrozenkov (cca 4 km - COOP Jednota), nebo ve vzdálenějším městě Uherský Brod (cca 21 km do Tesca), kde lze zakoupit už absolutně vše, snad vyjma ventilků na buldozer a bublinky do vodováhy. :)